فضای سبز

بازدید: 181

طراحی و اجرای دکوراسیون و فضای سبز

در کنش متقابل رشد و توسعه زندگی مدرن و غلبۀ عناصر صنعتی و ماشینی بر فضای پیرامونی محیط شهری و مناطق مسکونی، ظهور خطرات و عوارض این تغییرات و تأثیر به غایت منفی آن در کیفیت زندگی انسان امروزی، طبیعت گرایی و حفظ محیط زیست و سازش و تعامل انسان و ماشین با محیط زیست طبیعی، مدت هاست که به یک جنبش پست مدرنیستی در جهان امروزی، تبدیل شده است. این جنبش مراقبت از محیط زیست، در تقابل و تعامل با عوارض رشد، فضاهای زندگی اجتماعی و فردی انسان و همچنین هنر و سبک­ های معماری و مهندسی شهری و ساختمان سازی و دکوراسیون داخلی و بیرونی ساختمان ها را بشدت تحت شعاع آرمان های خود قرار داده است. حفاظت و ایجاد و گسترش فضاهای سبز، بخش قابل مشاهدۀ جلوۀ بیرونی یافتۀ این جنبش نوین جهانی می ­باشد.

مینرونیوم با احترام به آرمان های جنبش طبیعت گرایی و حافظت از سرمایه ­های محیط زیست، در همراهی با این جریان مسئولیت ­گرا  و توسعه طب، رعایت اصول توسعۀ پایدار و احترام به طبیعت را جزو اصول و ارزش­ های خود می داند. مینرونیوم با وارد کردن این اصول به نظام ارزش هایش، این ارزش را به یک اصل مانده ­گار و شاخص ارزیابی عملکردهای مینرونیوم، در عرصۀ معماری، ساخت و دکوراسیون و تمامی فعالیت­ های خود تبدیل نموده است. ایجاد فضای­ های سبز در دکوراسیون داخلی و نمای ساختمان­ ها و محوطه پیرامونی ویلاها و مجتع­ های مسکونی، تحت تاثیر این گرایش عمیق و انسانی به یک نیاز اساسی مردم توسعه­ گرا و مدرن امروزی تبدیل شده. رعایت اصول توسعۀ پایدار امروزه، به یک خواستۀ جدی از جانب مشتریان ویلاها و مجتمع های مسکونی تبدیل شده است.

از دیدگاه مینرونیوم، دکوراسیون بعنوان یک کار تخصصی و هنری، باید فضایی را خلق کند که در عین زیبایی و اثرگذار بودن، کاربردی و معنادار باشد. همانا رعایت شاخص ­های زیست محیطی، همراه با بکارگیری هنرمندانۀ عناصر فضای سبز، مانند آب، گل­ ها و گیاهان، درخت­ ها و بوته­ ها در آراستن فضای محیطی، به کار معماری، زبیایی ماندگار و طبیعی می­ بخشد. زیبایی بصری، فضاهای سبز ومنظر های طبیعی، آرامش معنوی و لذت روحی را، برای انسان فراهم می­ کند. همانا این ویژگی، معنای اصیل نهفته در این نوع معماری و ساخت می ­باشد. نتیجۀ توجه جدی به هنر طراحی و آراستن فضای سبز، در هماهنگی عمل هنرمندانۀ معماران  با دست قدرتمند طبیعت، در زیباترین جلوۀ آن، در حیاط خانه ­های ایرانی قابل مشاهده است. بکارگیری آب و درخت و سبزه در طراحی و دکوراسیون بیرونی جلوه­ ای بغایت زیبا را از روح شاعرانۀ معماران ایران به نمایش می­گذارد. معمار ایرانی، زیبایی محیطی را در تلفیق سازه­های ساخته شدۀ دست بشر و آمیختن هارمونیک آنها با جلوه­ های شورانگیز و طرب آفرین عناصر طبیعت می­ داند

قدرت تأثیر نماها و فضای پیرامونی زندگی، در شکل­ گیری روحیات و حالات روانی ما، بر همگان مشهود است. طراحان دکوراسیون و معماران در مینرونیوم،  براساس جهان بینی و اصول و ارزش­ های آن و با درک رسالت و ماموریت خود، به دنبال آن هستند، که با بکارگیری عناصر فضای سبز (گل، گیاه، درخت، آب، سبزه) در طراحی و اجرای دکوراسیون، به فضای زندگی ما معنا، شادی، شور و خرسندی روانی و آسایش پایدار بخشیده و زندگی را برای ما خوش ­آیند، زیبا و لذت بخش نمایند. طراحی و ساخت دیوارهای سبز، ایجاد فضای سبز محیطی، استفاده از مصالح ساختمانی و تأسیسات و تجهیزات دارای استانداردهای زیست­ محیطی، صرفه جویی در مصرف انرژی نه تنها در خلق محیط زندگی مطلوب و سالم تأثیر مفیدی دارند، بلکه در افزایش اکسیژن و کاهش تولید گازهای گلخانه ­ای و پسامندهای آلایندۀ زیست محیط اثر مطلوبی را ایفا می­ نمایند. ما با رعایت استانداردهای زیست محیطی در ساخت و ساز، به الزامات ناشی از مسئولیت پذیری اجتماعی و فردی، به وظایف خود برای ارتقای کیفیت زندگی سالم مردم عمل می کنیم. ­آفرینش محیطی زیبا و سالم برای همه، سلامتی و شادی به ارمغان می ­آورد. مینرونیوم در تحقق این امر مهم اجتماعی و انسانی، همیشه در تمام مراحل طراحی، انتخاب مصالح، شیوه­ های ساخت و ساز و دکوراسیون درخدمت مشتریان زیبا پسند، مسئول و دوستدار محیط زیست خواهد بود.

نکته: برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه انجام کار به قسمت «روش کار مینرونیوم» مراجعه فرمایید.

                                                                «مینرونیوم پنجره ای به زیبایی و آسایش»

نظرات