قوانین و مقررات

بازدید: 440

قوانین و مقررات استفاده از سایت و خرید کالا از فروشگاه اینترنتی مینرونیوم

      همانطور که در دیدگاه های مینرونیوم به آگاهی شما مشتریان محترم و عزیز رسانده ایم، مینرونیوم با تامین نیازهای شما و خدمت به تحقق خواسته هایتان در بستر موضوع فعالیت های مشخصی ایجاد شده است. رضایت پایدار شما و اعتماد شما به ما و سایت مینرونیوم مهمترین شاخص برای ارزیابی عملکرد ما و همکاران­مان می­ باشد. ما برای تامین رضایت شما و جلب اعتمادتان همیشه آمادۀ هر نوع تغییر در خود و مقررات مان هستیم. اصل اول و آخر ما رضایت و اعتماد پایدار شما مشتریان محترم می­ باشد. سرمایه اجتماعی مینرونیوم که در نتیجۀ رضایت و اعتماد شما بدست می آید، گنجینۀ گران بهای ما در عرصه کسب و کارمان است. مأموریت و رسالت، قوانین و مقررات و اصول ارزش های شرکت، ایجاد رضایت و اعتماد شما و پاسداری غیرتمندانه از این گنجینۀ گران بها می باشد. مقرّراتی که در پی می­ آیند، صرفاً برای تنظیم درست روابط فی مابین و بر اساس منافع دوجانبه و دو طرفه تدوین شده است و انعکاس دهندۀ تعهدات ما نسبت به نظم سازمانی که ثمرۀ آن عامل رضایت شما خواهد بود، است.

ماده یک: تعاریف و مفاهیم کلمات

قوانین جمهوری اسلامی ایران: منظور از قوانین جمهوری اسلامی ایران، قوانین و مقرراتی است که به تصویب مجلس شورای اسلامی یا سایر نهادهای قانونی رسیده و به‌صورت لازم‌الاجرا درآمده باشد. قوانینی که سایت مینرونیوم (minronium) بطور مشخص تابع آن است، «قانون تجارت الکترونیکی» و «قانون حمایت از مصرف‌کننده» می باشد.

سایت: در توافق حاضر، هرکجا از کلمه «سایت» استفاده شده، منظور سایت مینرونیوم (minronium) است.

توافق: منظور از توافق، صفحه قوانین و مقررات حاضر است که به‌ موجب ماده 10 قانون مدنی جمهوری اسلامی ایران، یک قرارداد قانونی و لازم‌الاجرا تلقی می‌گردد و تنظیم‌کننده روابط بین مینرونیوم(minronium) و کاربران یا مشتریان می‌باشد.  

محصولات: منظور از محصولات، کلیۀ کالاهایی است که در بخش فروشگاه مینرونیوم جهت دریافت سفارش و فروش عرضه شده است.

خدمات پس از فروش: کلیه خدماتی است که تولید کنندگان محصولات، به خریداران در قالب گارانتی و ضمانت و خدمات تعمیر و تهیۀ قطعات یدکی بعد از خرید کالا متعهد به انجام آن می باشند.

کالای مرجوعی: کالایی است که بنا به دلیل عدم تطبیق با سفارش مشتری و یا داشتن عیب و ایراد و مشکل، قبل از مصرف از جانب مشتری پس فرستاده می شود.

فورس ماژور: منظور از فورس ماژور اتفاقاتی با منشا خارجی می‌باشد، که خارج از اراده سایت بوده و بدون پیش‌بینی محقق شده باشد؛ مانند قطع سرتاسری اینترنت. در صورت وقوع فورس ماژور، مدیر سایت هیچ مسئولیتی مانند از دسترس خارج شدن سایت نخواهد داشت. همچنین در مواقعی ممکن است. بنا به دلایلی فنی خارج از توان مدیریت، سایت با مشکلاتی مانند، از دسترس خارج شدن یا کندی مواجه شود. که در این صورت نیز مدیریت سایت مسئولیتی ندارد.

مادۀ دو : شرایط عمومی

استفاده شما از سایت و فروشگاه اینترنتی مینرونیوم (minronium ) و سفارش كالا از این سایت، به معنی توافق کامل شما با شرايط و مفاد مقررات بشرح زیر  :

 • خرید کالا از فروشگاه اینترنتی (minronium) بر اساس قوانین و مقررات و آئین نامه های جاری مربوط به قانون تجارت الکترونیک و با رعایت کامل تمام قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام می شود.
 • اطلاعات و مشخصات کالاهای عرضه شده در فروشگاه اینترنتی (minronium) از منابع زیر تامین می‌شود:

1-اطلاعاتی که توسط تامین کنندگان و تولید کنندگان کالاها ارائه می‌شوند.

2-اطلاعاتی که از منابع و سایت‌های معتبر تهیه می‌شوند.

 • از این رو سایت و فروشگاه اینترنتی(minronium) در عین تلاش برای تهیه مطالب دقیق و صحیح، هیچ مسووليتی در قبال اطلاعات و محتوای مبهم و يا خطاهای نگارشی احتمالی برعهده نخواهد داشت. ولی با هدف ارائه خدمات بهتر و آگاه‌سازی مشتریان، خود را در بروزرسانی مداوم اطلاعات و محتويات متعهد می‌داند.
 • در مواقعی که مقررات سایت ناقص باشد طرفین (سایت و مشتری) تابع قوانین تجارت الکترونیک جمهوری اسلامی ایران هستند.

ماده سه: حریم خصوصی

 • سایت و فروشگاه اینترنتی (minronium) به هیچ وجه اطلاعات منحصر بفرد و شخصی مشتریان و کاربران را به اشخاص دیگر و طرفين غیر واگذار نخواهد کرد و با استفاده از  فن آوری های در دسترس، متعهد است که با توان خود، از حريم شخصی کاربران دفاع کند.
 • سایت و فروشگاه اینترنتی (minronium) هيچ گونه مسئوليتي را در مورد اختلال در کارکردن سایت که می تواند ناشى از تأثیر عواملی که خارج از قدرت و توانایی مدیریت سایت می باشند، مانند اختلال در جریان دریافت و ارسال اطلاعات و سرعت اينترنت، مسائل و مشکلات کریرهای مخابراتى، مشکلات هاستینگ و تجهیزات سخت افزاری و غيره را ندارد.

ماده چهار : مالکیت معنوی

 • اطلاعات متنی و محتوییات سايت، صرفا براى آگاهی بخشی و استفاده شخصى و غير تجارى شما در سایت بارگذاری شده است. هيچ شخص حقيقي و حقوقي يا دیگر سایت های اینترنتی به هيچ عنوان حق استفاده از آنها را ندارند. لذا در صورتیکه از اطلاعات و محتویات موجود در سايت براى فروش، توليد محتوی مجدد يا ايجاد ترافيك در سايت خود استفاده نمايد. دچار تخلف شده اید و متخلفین دچار پیگرد قانونی خواهند شد. کلیه حقوق مالکیت معنوی محتويات سایت و فروشگاه اینترنتی (minronium)، شامل قانون حق تکثير متعلق به سایت مینرونیوم(minronium) است.

ماده پنج: شرایط سفارش و خرید

 • مشتریان عزیز،لطفاً هنگام خرید و سفارش كالا از فروشگاه مینرونیوم (minronium) «فرم سفارش کالا» را بصورت کامل و صحيح پر نمايند. بديهي است درصورت ورود ناقص يا نادرست اطلاعات، انجام سفارش شما و تحویل کالا مقدور نخواهد بود. مسئولیت اطلاعات ناقص و غلط بعهدۀ اظهار کنندۀ آن می ­باشد.
 • اگر بر اساس بروز شرایط فورس ماژور که خارج از اراده و اختيار ما باشد و مینرونیوم امکان و توان تحويل كالا، در موعد مقرر را نداشته باشد و طرفين بعد از گفتگو اگر دربارۀ يك زمان تحویل جديد به توافق نرسند، مشتری(خریدار) حق دارد، سفارش کالا داده شده را فسخ نمايد. در این صورت مشتری از بایت لغو سفارش هزینه ­ای را پرداخت نخواهد کرد.
 • ارزش کالا یا کالاهای سفارش داده شده طبق قیمت اعلام شده در سایت محاسبه شده و شامل کلیه مالیات ها و عوارض فروش خواهد بود. هزینه مالیات بر ارزش افزوده در صورت عدم قید شدن در سایت صفر ریال محاسبه شده است.
 • پرداخت هزینه های حمل و نقل و ارسال و بیمۀ کالا طبق ظوابط خرید، بعهدۀ مشتری است. مگر در مواردی که سایت، این هزینه ها را بعنوان تخفیف برای مشتری منظور کرده باشد.

ماده شش: خدمات پس از فروش

 • نام شركت ارائه دهنده خدمات پس از فروش و گارانتی و تعمیر و نگهداری هر کالا، در قسمت توضيحات مربوط به آن كالا، ذكر شده است. و تعهد انجام هرگونه خدمات بعهدۀ آن شرکت می باشد. در صورت عدم درج موارد مذكور در اين قسمت، گارانتي براي آن كالا وجود ندارد. مینرونیوم در صورت درخواست مشتری، نسبت به پی ­گیری و انجام تعهدات خدمات پس از فروش، از جانب شرکت مربوطه، اقدام لازم را انجام خواهد داد. 
 • در صورت مشاهدۀ هرگونه نقص و عيب فني در کالای دریافت شده، مشتری بايد در مدت 48 ساعت پس از دريافت كالا حتي در روزهاي تعطيل از طريق تلفن­های اعلام شده در سایت و یا با تکمیل "فرم برگشت از فروش" (این فرم در کنترل پنل شما موجود است) و ارسال به آدرس ایمیل مینرونیوم اعلام شده در سایت به مركز ارتباط مشتريان فروشگاه اطلاع داده شود.
 • واحد خدمات پس از فروش مینرونیوم، بعد از دریافت کالای مرجوع شده، مشكل اعلام شده را فوراً بررسي و در صورت اثبات نقص، کالای مرجوع شده را تعمير يا جايگزين کرده و مجدداً ارسال خواهد نمود. هزینه دریافت و ارسال کالاهای مرجوعی بعهدۀ سایت مینرونیوم می باشد. بديهي است پس از 48 ساعت هيچ اعتراضی پذيرفتنی نيست.(خاطرنشان می سازد اين بند فقط برای كالاهای فاقد گارانتی صدق خواهد كرد) و كالاهاي داراي گارانتي از لحظه فروش، مشمول ضمانت و خدمات پس از فروش بوده و نقايص احتمالی توسط شركت ارائه كننده گارانتی پي­ گيريی خواهدشد. و هزینه های ارسال و دریافت بعهدۀ شرکت ارائه کنندۀ خدمات می باشد. واحد خدمات مینرونیوم نسبت به پی ­گیری و انجام تعهدات شرکت ارائه کنندۀ گارانتی اقدامات لازم را انجام خواهد داد.

 ماده هفت: شرایط پرداخت

 • شرایط پرداخت برای هر کالایی بصورت مشخص و در قسمت شرایط پرداخت کالا مشخص شده است که به سه روش زیر طبق اعلام سایت برای هر کالا قابل انجام است:
 • پرداخت از طریق درگاه بانکی بصورت آنلاین در زمان سفارش و خرید قطعی.
 • پرداخت در محل در زمان تحویل کالا از طریق پوز سیار.
 • پرداخت درصد تعیین شده ای از مبلغ از طریق درگاه بانکی در زمان سفارش و پرداخت درصد باقیمانده در زمان تحویل کالا به دو صورت از طریق درگاه بانکی در زمان تحویل کالا به شرکت حمل و نقل و یا در محل و از طریق پوز سیار.
 • در صورتی که در زمان دریافت کالا، مشتری خریدار بخواهد وجه کالا را به طور ناقص پرداخت کند کالا به شخص سفارش دهنده تحویل داده نخواهد شد. و کالا توسط پیک برگشت خواهد خورد و هزینه ارسال نیز عودت داده نخواهد شد.

ماده هشت: شرایط مرجوعی

 • مشتری در صورتیکه بسته بندی کالا را باز نکرده باشد و هیچگونه دخل و تصرفی در آن نداده باشد. می تواند به مدت ۷ روز کاری فرصت دارد با عودت دادن کالا طبق هماهنگی با واحد خدمات پس از فروش از سفارش خود انصراف دهد، به شرط آنکه بسته بندی کالایی باز نشده و از آن هیچ گونه استفاده‌ای نشده باشد. لازم به ذکر است هزینه پست و بیمه به عهده خریدار می باشد. این انصراف برای کالاهای زیر مقدور نخواهد بود:
  1) کالا هایی که طبق سفارش مشتری و برابر با آن تهیه و ساخته شده است.
  2)کالاهایی که سفارش آنها مستلزم دریافت پیش پرداخت است. پس از دریافت پیش پرداخت و تایید سفارش امکان انصراف از خرید تحت هیچ شرایطی مقدور نمی باشد. و در صورت انصراف از خرید، بیعانه به مشتری عودت داده نخواهد شد.
 • عدم انطباق کالای ارسال شده با سفارش شما، در مدت 24 ساعت پس از دريافت كالا حتی در روزهای تعطيل از طريق تلفن های سایت و یا تکمیل فرم برگشت از فروش (این فرم در کنترل پنل شما موجود است) و ارسال آن با ایمیل به مركز ارتباط مشتريان فروشگاه اطلاع داده شود تا مشكل فوراً بررسی و در صورت اثبات، کالای دریافت شده از جانب شما بدون هزینه به سایت عودت داده خواهد شد. و کالای سفارش داده شده مجدداً بدون دریافت هیچ هزینه ای برای شما ارسال خواهد شد. بديهی است عدم اطلاع رسانی پس از 24 ساعت، به معنای صحت اقلام دریافتی است.

 ماده نه: مسئولیت‌های مدیر سایت

 • اطلاعات کاربران نزد سایت محفوظ است و مدیر سایت تمام تلاش خود را در جهت حفظ اطلاعات کاربران انجام می‌دهد و سعی می‌کند از امکانات و زیرساخت‌های لازم، برای این مقصود استفاده نماید.
 • مدیریت سایت طبق اصول و ارزش های مینرونیوم، تمام تلاش خود را می‌نماید، تا کالاهایی باکیفیت مقبول و درست به مشتریان ارائه دهد و در موارد انتخاب تامین کنندگان و تولید کنندگان کالا ها، ضوابط کنترل کیفیت کالا را، در هر مورد رعایت کند، تا کالا های عرضه شده در سایت، دارای کیفیت مورد قبول باشند.
 • مدیریت سایت از دریافت هر نوع انتقاد و پیشنهاد از جانب مشتریان استقبال کرده و خودش را موظف به رفع ضعف های سایت و ارتقای کیفیت خدمات و توجه مسئولانه به پیشنهادات، به منظور جلب رضایت مشتری می داند.
 • مدیر سایت مینرونیوم، تمام تلاش خود را جهت به‌روز رسانی صفحات و مطالب سایت می‌نماید. مدیریت سایت می‌تواند بنا به هر دلیلی به‌ صورت آزادانه اقدام به حذف یا از دسترس خارج نمودن موقتی یا دائمی صفحه خاصی از سایت نماید. این اقدام حقی برای اعتراض به کاربران نمی‌دهد.

ماده ده: نظرات و پیشنهادات

شما می‌تواند در بخش‌های مختلف سایت، که امکان ثبت نظر وجود دارد، نظر خود را ثبت بفرمایید. و مینرونیوم از دریافت نظرات شما ممنون خواهد بود. لطفاً در موقع ثبت نظرات ارزشمندتان به قواعد زیر توجه فرمایید:

 • نظرات خود را به فارسی بیان بفرمایید.
 • نظرات فقط باید در خصوص موضوع همان محتوا و یا کالای خریداری شده باشد.
 • ما حق هیچ­گونه توهین به دیگران را نداریم و این رفتار را دور از شأن مشتریان مینرونیوم می­دانیم. لطفا در بیان نظرات خود دقت لازم را بفرمایید، تا مبادا شائبۀ توهین بوجود بیآید.
 • سایت در انتشار نظرات شما مختار می باشد. و به نظرات شما اهمیت داده و حتما بازخورد لازم را برای شما خواهد داد.
 • سایت درصورت دریافت پیشنهاد موثر، در پیشبرد اهداف و ماموریت مینرونیوم شما را لایق دریافت پاداش می داند. مینرونیوم با استقبال از پیشنهادات شما، بستر لازم را برای بهره مند شدن شما، از منافع حاصل از عمل به پیشنهاد تان را فراهم خواهد کرد. و به پیشنهادات مورد قبول پاداش تقدیم خواهد کرد.

ماده 11: خاتمه 

در صورت داشتن هر نوع پیشنهاد در راستای ارتقای کیفیت قوانین و مقررات سایت مینرونیوم، ما را از نظرات گرانمایۀ خود بهره ­مند سازید. مینرونیوم دوست و خادم شما است.

با آرزوی تندرستی و شادی

مدیریت سایت مینرونیوم

                                                                                 «مینرونیوم پنجره ای به زیبایی و آسایش»

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد