مسکونی جلگه­ ای

بازدید: 185

مجتمع­ های مسکونی جلگه­ ای، با توجه به موقعیت ­های اقلیمی و قوانین محلی، در سه حالت زیر قابل طراحی و ساخت می ­باشند.

1- ویلایی

2- آپارتمانی  

3- تلفیقی ( ویلایی – آپارتمانی ) 

مجتمع مسکونی جلگه ای - ویلایی

همۀ واحدهای این نوع مجتمع مسکونی، بصورت ویلایی و متاثر از شرایط اقلیمی جلگه ای، طراحی و ساخته می ­شوند. موقعیت­ ها و مکان­ های مناسب جغرافیایی، برای احداث مجتمع ­های مسکونی در جلگه ­ها، بیشتر براساس دسترسی­ های شهری، در محدوده ­های شهری و یا در کنار جاده های گردشگری، براساس نیاز­های مشتریان، انتخاب می­ شوند. با توجه به موقعیت جغرافیایی مناطق گیلان و مازندران، در شمال کشور و نزدیکی به تهران، احداث مجتمع­ های مسکونی ویلایی، از دیر باز جزو متداول­ ترین روش­ های ساخت­ ویلاهای مشتری پسند، بوده و هست. از زمانی که داشتن یک ویلای امن و راحت با تحمیلات و زحمات نگهداری کمتر، مد نظر مشتریان بوده، مجتمع­ های مسکونی ویلایی، با توجه به داشتن مزایای زیاد، در جوابگویی به نیاز های مشتریان، از استقبال خوبی از جانب خانواده­ هایی که، برای گذراندن اوقات فراغت و استراحت کوتاه مدت، خواهان ویلای مناسبی هستند، برخوردار شده است.

موقعیت مکانی مناسب با امکانات مطلوب، با داشتن امنیت، دسترسی به ساحل، جنگل، جاده­ های اصلی و خدمات شهری، برای احداث مجتمع ­های مسکونی ویلایی، از اولویت­ های اول سرمایه­ گذاران و سازندگان مجتمع­ های ویلایی، در مناطق شمال کشور بوده است. احداث دهکده ­های مسکونی ویلایی، در حاشیۀ شهرهای بزرگ نیز یکی از راه ­کارهای اقتصادی و مفید، برای تامین نیاز مشتریان، در سایر مناطق کشور، به داشتن یک واحد ویلایی با محیطی مطلوب، مناسب و دارای امنیت می ­باشد. تامین درست این نیاز، مدت­هاست که مورد توجه جدّی معماران و شهر سازان قرار گرفته است. داشتن ویلا در یک دهکده، یا همان مجتمع مسکونی ویلایی، یکی از راه کارهای مناسب و اقتصادی برای تامین نیازهای تفریحی استراحتی و گذراندن اوقات فراغت در روزهای تعطیلی آخر هفته برای دارندگان آنها می­ باشد. یکی از ویژگی­ های خاص این مجتمع­ های ویلایی، که معمولاً مانند یک دهکده بصورت محصور، طراحی و ساخته می­ شوند، نزدیکی به شهرهای بزرگ می ­باشند، در نتیجۀ نزدیکی این مجتمع به شهر، خانواده­ ها برای استراحت آخر هفته، با اختصاص زمان و هزینۀ کم، برای سفر بین شهری، می ­توانند از تعطیلات خود بیشترین استفادۀ تفریحی را داشته باشند.

گروه معماران و مهندسان مینرونیوم، با داشتن توانایی علمی و عملی در طراحی و مهندسی ساختمان­ ها و مجتمع­ های مسکونی ویلایی جلگه ­ای، با تاثیر از موقعیت­ های اقلیمی جلگه­ ای، نیازهای مشتریان، منابع سرمایه­ گذاران و ویژگی­ های مجتمع­ های مسکونی ویلایی، مبادرت به طراحی و ساخت این نوع از مجتمع ها می­ نمایند. توجه به طراحی فضاهای عمومی و خصوصی، ساخت فضاهای لازم برای تفریحات و ورزش ­های میدانی و سالنی، به منظور تامین نیازهای تفریحی و چگونگی گذراندن اوقات فراغت ساکنین، جزو اولویت­ های اصلی معماران مینرونیوم می­ باشد. مجتمع ­های ویلایی جلگه ­ای، تحت تأثیر موقعیت و شرایط خاص جغرافیایی، هویت مستقلی را نسبت به سایر مجتمع ­ها از آن خود کرده است. مینرونیوم با تمامی این مفروضات و تبیینات خود از مجتمع­ های مسکونی ویلای مناطق جلگه ­ای، با ارائۀ طرح­ های معماری خاص، با ساخت مجتمع­ های مسکونی ویلایی به دنبال جوابگویی مطلوب، به مجموعۀ نیازها و خواسته­ های مشتریان ویلاهای جلگه ­ای - شهری می ­باشد.

در طراحی و ساخت مجتمع­ های مسکونی همانا، تامین یکی از نیازهای اساسی ساکنین آنها (ایجاد امکانات تفریحی و گردشگری مترادف با موقعیت اقلیمی و منابع موجود) مورد توجه معماران مینرونیوم می­ باشد. معماران و مهندسان مینرونیوم، با درک درست از این نیاز نشأت گرفته از لذت زندگی در دهکده ­ها، در طراحی فضاهای عمومی و تفریحی، به این امر توجه ویژه و خاصی را خواهند داشت. تا ساکنین مجتمع ها، ضمن برخورداری از امکانات یک ویلای مطلوب، از تفریحات گردشگری مناسبی نیز بهره ­مند گردند.

انتخاب مکان مناسب در جلگه­ ها، برای ساخت مجتمع­ های ویلایی، با توجه به پیچیدگی موقعیت­ ها، نیازمند داشتن شناخت لازم از محیط و توان ارزیابی کارشناسانه و درست را به یک ضرورت راهبردی مهم تبدیل کرده است. مینرونیوم با داشتن درک کامل و درست از این نیاز مهم، با تشکیل واحد املاک و با مطالعه موقعیت­ های موجود و کسب قابلیت­ های لازم،  از توان ارائه پیشنهاد مطلوب، برای انتخاب ملک مناسب برای ساخت ویلا، برخوردار می باشد. با توجه به ویژگی­ ها و موقعیت­ های محیطی، نزدیکی به مکان­ ها و امکانات شهری و بنا به دلایل متعدد اقتصادی و اجتماعی، داشتن یک ویلا، با کیفیت مطلوب، در موقعیت­ جلگه­ ای، برای بخش بزرگی از مردم، به یک آرزو تبدیل شده. در نتیجه، مجموعۀ این عوامل، داشتن ویلا، در مجتمع­ های مسکونی ویلایی در این مناطق را، به یک سرمایه­ گذاری سودمند تبدیل کرده است.

تنوع سلایق و خواسته­ های مشتریان، همراه با توانایی­ های متفاوت اقتصادی و منزلت­ های گوناگون اجتماعی از یک طرف، در کنار دسترسی به انواع مصالح، امکانات شهری، تأسیسات زیربنایی و ...موجب بوجود آمدن، مجموعۀ متنوعی از طرح های معماری، مهندسی و ساخت مجتمع های ویلایی گردیده است. همانا یکی از اصلی­ ترین ویژگی های ابنیه ­های جلگه ­ای، وجود تنوع وسیع در معماری و مهندسی ساخت آنها می ­باشد. لذا با توجه به وسعت تنوع عوامل اثرگذار در ساخت ویلاهای جلگه ­ای، انتخاب طرح معماری زیبا و هنرمندانه، توأم با مهندسی ساخت اصولی در این مناطق، به یک امر چالش برانگیر مهم و تخصصی و هوشمندانه تبدیل شده است. مینرونیوم با داشتن دید تخصصی و همه جانبه به این موضوع،  با ایجاد قابلیت­ های سازمانی لازم، راه رسیدن مشتری به رضایت و خشنودی پایدار را تبیین و ترسیم نموده است.  

ویژگی ­های ویلاهای جلگه ­ای

 • - سازه­ های مقاوم و پایدار در قبال زلزله (بعلت نزدیکی به گسل­ ها) و سایر سوانح طبیعی.
 • - توجه دقیق به محیط پیرامونی، موثر در طرح معماری نماها.
 • - داشتن امکان برخورداری از تنوع در مصالح و تجهیزات.
 • - چالشی بودن انتخاب منظر و چشم ­انداز بعلت محدودیت ­های محیطی.
 • - توجه به جنبه­ های اقتصادی و مالی.
 • - متاثر از قوانین و مقررات محلی ( شهری – منطقه ­ای).
 • - دسترسی به تأسیسات و امکانات زیر بنایی و خدمات شهری.
 • - امکان تغییرات محیط پیرامونی در آینده.
 • - محدودیت در استفادۀ آزادانه از محوطه ­های باز.
 • - مبلمان داخلی متنوع و همگرا با طرح اصلی و تلفیق آن با خواسته ­های مشتری.
 • - امکان تنوع در ساخت محوطه ­و فضای­ سبز.
 • - عایق کردن دیوارها نسبت به صدا بعلت نزدیکی به دیگران.
 • - امکان استفاده از طبقۀ همکف با کاربردهای پارکینگ و محل ورزش های داخلی.
 • - امکان برخورداری از تنوع، در پوشش­ های داخلی و خارجی و پشت بام.
 • - محدودیت استفاده از نور آفتاب و آب.
 • - تأسیسات (آب، فاضلاب، برق و اینترنت و ...) ویژه.
 • - معارض­ های مختلف محیط پیرامونی (دید، منظر، آلودگی نور و صدا، بلند مرتبه­ سازی­ ها و...).
 • - الزامات ناشی از رعایت استاندارد ها و مقررات نظام مهندسی کشور.

ضوابط مینرونیوم در طراحی مجتمع­ های مسکونی جلگه ­ای

 • - رعایت تمامی الزامات فنی و مهندسی در طراحی و ساخت، طبق شرایط اقلیمی و نوع مجتمع.
 • - رعایت شاخص ­های ارزیابی در جوابگویی به نیازهای مشتریان، در طراحی و معماری محیط و امکانات مشاع و ویلاها.
 • - انتخاب نوع سیستم­ ها، تأسیسات و تجهیزات براساس ابعادکمی، اهداف و کیفیت ساخت پروژه.
 • - تقسیم بندی و چیدمان هوشمندانۀ فضاهای مجتمع براساس ارائه مطلوب خدمات به ساکنین.
 • - ایجاد ارتباط هوشمندانه و هنری در تلفیق طرح معماری مجتمع، با محیط و تفریحات سالم محیطی.
 • - زیبایی هنری در کلیه منظرهای داخلی و خارجی.
 • - امکان پارکینگ و ارائه خدمات سرویس و نگهداری اتومیبل.
 • - رعایت اصول مهندسی و استاندارد­های فنی در طراحی و ساخت.
 • - رعایت بهداشت محیط و بهداشت فردی ساکنین مجتمع در طراحی و ساخت.
 • - محافظت از محیط زیست با رعایت اصول و مقررات.
 • - نگهداری آسان و کم هزینۀ مجتمع.
 • - رعایت اصل پشتیبانی در ارائه خدمات در طراحی و ساخت سرویس­ ها.
 • - مبلمان داخلی مناسب و مطلوب و همگرا با نوع مجتمع و اصول معماری.
 • - ایجاد جذابیت­ های بصری برای ساکنین و مراجعه کنندگان به مجتمع قبل از ورود به آن.
 • - ملاحظه کردن نوع خدمات تفریحی در طراحی محوطه و ابنیه­ های عمومی در چهارچوب استانداردها.
 • - رعایت تمامی مباحث ساختمانی و مقررات سازمان­ ها و نهاد­های ذی­ربط و قانونی در کیفیت ساخت و ساز.
 • - ایجاد تعادل بین توانایی و پتانسل ابنیه در ارائه کمّیت تعریف شده از خدمات، با تعداد همزمان حضور ساکنین.
 • - استفاده از مصالح نوین و با دوام و همگرا با محیط و سبک معماری.
 • - مدیریت اصولی پسماندها با رعایت مسائل  بهداشتی و ارزش­ های زیست محیطی.
 • - معماری شب مناسب در محیط و محوطه مجتمع.
 • - استفاده از سیستم های آنلاین و دیجیتال برای کنترل و امنیت عمومی ساکنین مجتمع.
 • - ایجاد امکانات لازم برای نگهبانان و خادمین و مدیریت مجتمع طبق قوانین.

نکته: برای کسب اطلاعات کامل­ تر از «خدمات انتخاب ملک» به قسمت «روش کار مینرونیوم» مراجعه فرمایید.

مجتمع­ های مسکونی آپارتمانی جلگه ای شهری

معماران و مهندسان مینرونیوم، مجتمع مسکونی را با دربردارندگی کلیه عوامل، امکانات شهری و با رعایت همه شاخص­ های مطرح شده در فوق، با در نظر گرفتن تعداد ساکنین و سایر منابع موثر در چهارچوب قوانین محلی و ملی، مبادرت به طراحی و ساخت خواهند نمود. تعداد طبقات، ابعاد واحدها، کیفیت ساخت، ابعاد فضاهای عمومی و مشاع، تابعی از اهداف و منابع پروژه می­ باشد. دفتر طراحی مینرونیوم، در یک تعامل کاملا حرفه ­ای با سرمایه­ گذاران، مشاوران بازاریابی، مشتریان آینده (بازار هدف)، و با درک صحیح از نیازهای ذی ­نفعان پروژه، با یک نگاه تعادل­ گرایانه، همراه با رعایت شاخص­ های اصلی معماری، مهندسی، اصول و ارزش­های شرکت، مبادرت به طراحی و ساخت مجتمع آپارتمانی جلگه­ ای خواهند کرد. تفاوت اصلی این نوع از مجتمع­ های جلگه ­ای، نسبت به مجتمع ­های ویلایی، نه تنها در قسمت­ های مختلف و بلوک­ های مسکونی آن می ­باشد، بلکه این تفاوت­ ها را می­ توان، در همه موارد مربوبط به طراحی محوطه، معماری فضاهای عمومی، نمای ساختمان ها، مهندسی تاسیسات، تجهیزات و امکانات مشاعی نیز مشاهده نمود. همانا در ساخت این نوع از مجتمع ­ها، در عین حال که شاخص ­های اصلی تغییر ناپذیر می­ باشند. ولی بهره ­مندی از آنها را می­ توان، در تلفیق هوشمندانه و هنرمندانۀ این اصول، با سبک معماری پست مدرنیستی مینرونیوم، مشاهده کرد.

مجتمع مسکونی آپارتمانی ویلایی (تلفیقی) جلگه­ ای

همانطور که از نام این نوع از مجتمع­ های مسکونی معلوم است، کار تلفیق ساختمان های ویلایی و آپارتمانی، دیر زمانی است که در معماری شهری، مورد استفادۀ فراوان داشته و دارد. موقعیت و عوارض زمینی، پستی بلندی­ های ناشی از شرایط اقلیمی، محدودیت­ های جغرافیایی، دسترسی­ ها به زمین، امکانات شهری، منابع طبیعی، اقتصادی و درک اجتماعی معماران را، در خلق اثرهای کاربردی و بهره ­ورانه، که استفاده حداکثری از منابع را، به نغع ساکنین و سایر ذی­ نفعان مقدور می­ نماید، به سمت طراحی و معماری تلفیقی ویلا - آپارتمان سوق داده است. در نتیجه، این گرایش و راه کار، عامل بروز و ظهور، اثرهای کم نظیر و زیبایی از معماری و ساخت مجتمع ­های مسکونی تلفیقی گردیده است.

معماران مینرونیم، بعد از مطالعه کارشناسانه موقعیت جغرافیایی زمین انتخاب شده، برای احداث مجتمع مسکونی و دستیابی به سایر اطلاعات اثر گذار در طراحی و ساخت پروژه، نبست به تهیه نقشه­ های اولیه براساس تلفیق آپارتمان با ویلا اقدام نموده و نتایج بدست آمده را، در قالب پیشنهاد کارشناسی و معماری به اطلاع سرمایه­ گذار و مشاوران طرح خواهند رساند. تا بعد از بررسی و تصویب نهایی، گام های بعدی لازم، برای اجرای طرح برداشته شود.

روش سفارش طراحی مجتمع مسکونی

شما برای سفارش طراحی و ساخت ویلای دلخواه خود با ورود به قسمت «روش کار مینرونیوم» و مطالعه توضیحات ارائه شده، با تکمیل «فرم سفارش مجتمع مسکونی» و ارسال آن به مینرونیوم اولین گام جدّی خود را برای رسیدن به ویلای مورد نظرتان بردارید.  

                                                                «مینرونیوم پنجره ای به زیبایی و آسایش»

نظرات