مشاوره و مکان یابی

بازدید: 393

مشاوره مکان یابی (معرفی ملک مناسب) بعنوان یک کار خدماتی، براساس نوع و گروه مشتریان به سه بخش زیر تقسم می ­شود. هر کدام از آنها با توجه به اهداف و نتایج مورد انتظار مشتری و نوع خدمات، تفاوت های اساسی و مهمی با هم دارند.

- مکان یابی ساخت ویلا

- مکان یابی ساخت مجتمع مسکونی

- مکان یابی احداث مجتمع گردشگری 

مکان یابی ساخت ویلا

داشتن یک ویلای دلخواه و زیبا، براساس علاقه به حضور و زندگی در یک موقعیت خاص جغرافیایی، منطبق با علایق و خواسته­ هایتان، رویایی است که شما در ذهن خود دارید. به بیانی ساده «داشتن ویلایی زیبا در موقعیتی زیبا». مینرونیوم با شناخت دقیق از نیازها و خواسته­ های آشکار و پنهان مشتری، در خصوص داشتن یک ویلای اختصاصی، زیبا و راحت که تمامی خواسته­ های شما را تامین نماید. به وجود یک چالش مهم، در این موضوع پی ­برده است. مشتریان ویلا علی ­رغم اینکه، برای داشتن یک ویلای مورد پسند و دلخواه، زمان و هزینۀ زیادی را صرف می ­کنند. ولی در اکثر موارد، به هدف ایده آل خود نمی­ رسند. در ابتدا بهتر است یادآوری کنیم، یک ویلای دلخواه، مورد پسند، زیبا، راحت و دارای آسایش مطلوب، تابع پنج عامل خیلی مهم و تعیین کنندۀ زیر می باشد:

  • 1- مکان ویلا (در چه اقلیم و موقعیت جغرافیایی بنا شده؟)
  • 2- طراحی معماری و مهندسی و ساخت ویلا
  • 3- دکوراسیون داخلی و خارجی ویلا
  • 4- تأسیسات و تجهیزات ویلا
  • 5- مبلمان ویلا

انطباق و هم­ پوشانی درست پنج عامل اساسی فوق، با خواسته ­های مشتری، در شیوۀ امروزی و متداول خرید یا ساخت ویلا با مشکلات و چالش­ هایی همراه می باشد:

الف) مشتری در صورت تمایل به خرید ویلای آماده با سه حالت زیر مواجه می شود:

1- ویلا بطور کلی از نظر ساخت مورد پسند مشتری است، ولی مکان ویلا، با خواسته های ایشان تطابق ندارد. نتیجه: افسوس و انصراف مشتری.

2- مکان و موقعیت جغرافیایی ویلا مورد علاقۀ مشتری است، او دوست دارد، در این موقعیت جغرافیایی، صاحب ویلای دلخواه خود شود، ولی معماری و ساخت ویلای موجود، نظر مساعد او را تأمین نمی کند. این بار نیز نتیجه: انصراف از خرید می ­باشد.

3- ویلا از نظر ساخت و مکان احداث تا حدودی، مورد قبول مشتری است. ولی در قسمت هایی، با سایر خواسته ­ها مشتری و الزامات یک ویلای مطلوب و آسایش دار فاصلۀ زیادی دارد. در نتیجه، تبدیل آن به یک ویلای کاملاً دلخواه مشتری، مستلزم بازسازی و بهسازی با صرف زمان و هزینه می باشد، تا تبدیل به یک ویلای دلخواه و مورد پسند کامل مشتری قرار بگیرد.

مینرونیوم برای حل این مشکلات و چالش­ های پیشروی مشتریان ویلا، با کسب شناخت دقیق از خواسته ها و سلایق و علاقه ­های مشتری، در گام اول، برای رفع مشکل محل ساخت ویلا، مکان مناسبی را برای احداث ویلای دلخواه مشتری طبق شاخص ­ها و مختصات مورد نظر او به ایشان پیشنهاد می کند. در این مورد، لازم است، شما با در میان گذاشتن خواسته ­ها و علایق خود، از ما معرفی کردن، مکان مناسبی را برای احداث ویلایی زیبا و راحت، انتظار داشته باشید.

ب) انتخاب مکان مناسب

در دیدگاه مینرونیوم، خلق ارزش برای مشتری، از راهکارهای تحقق مأموریت مینرونیوم می باشد. در این راستا، «مشاورۀ مکان یابی» یکی از خدمات ویژه و مهم ما می ­باشد. ما بعد از معرفی مکان مناسب و در صورت انتخاب آن از طرف مشتری، در همه مراحل (صفرتاصد) یعنی از مرحلۀ تصاحب زمین و طراحی، معماری، ساخت، دکوراسیون و مبلمان و نهایتاً نگهداری ویلا همراه مشتریان مینرونیوم و در خدمت آنها هستیم، تا با کمترین چالش و هزینه، در مدت زمان مناسب، به ویلای ایده­ آل خود دست یابند و زندگی شاد و مفرّحی را در آن تجربه نمایند. مینرونیوم برای ایجاد آسایش و زیبایی پنچرۀ گشوده ­ای است به سوی تحقق رویاهای شما.

مکان یابی ساخت مجتمع مسکونی

مکان مناسب برای احداث مجتمع ­های مسکونی، برای سرمایه­ گذاران این عرصه از فعالیت­ های عمرانی – اقتصادی، اهمیت فوق­ زیادی دارد. تاثیر انتخاب مکان درست، در نتایج اقتصادی سرمایه­ گذاری، خیلی چشمگیر است. مکان مناسب برای توجیه اقتصادی طرح سرمایه گذاری و احداث مجتمع مسکونی، شاخص اصلی و تعیین کننده در تصمیم گیری برای سرمایه گذاری می باشد. عوارض متعدد جغرافیایی و طبیعی همراه با تأثیرات فعالیت­ های عمرانی و توسعۀ شهری و ساخت ­وساز، فرصت­ های متعددی را برای احداث مجتمع­ های مسکونی ایجاد می نمایند. بعد از اینکه سرمایه گذار، اهداف مورد نظر خود، از احداث یک مجتمع مسکونی را، در قالب یک طرح کسب­ و کار و فروش تعریف و تبین نمود. براساس بازار هدف و مشتریان احتمالی، باید زمین مناسبی را، طبق شاخص­ هایی کیفی مورد انتظار مشتریان آیندۀ واحدهای احداثی از بین املاک مختلف، مناسب ترین ملک را، برای ساخت انتخاب نماید. این انتخاب تعیین کننده، مهمترین گام، برای انجام یک کار سودآور و آینده نگرانه در عرصه فعالیت ­های ساخت و سازی می باشد.

مینرونیوم با آینده نگری حاصل از نگاه استراتژیک به بازار و فرصت­ های سرمایه ­گذاری، بعد از دریافت تقاضای سرمایه گذار و کسب شناخت کامل از طرح احداث مجتمع مسکونی مورد نظر ایشان، مناسب­ ترین و اقتصادی­ ترین ملک را برای اجرای طرح به سرمایه­ گذار معرفی می­ نماید. مینرونیوم برای تحقق خواستۀ مشتری، با انجام تحقیقات میدانی در موقعیت­ های مناسب جغرافیایی و عمرانی، بهترین گزینه را به سرمایه گذار معرفی می­ نماید. مینرونیوم برای انجام کلیه مراحل صفر تا صد کار، یعنی از مرحلۀ خرید و تصاحب زمین، با طی مراحل طراحی، معماری، اخذ مجوزها، ساخت و نگهداری مجتمع و بازاریابی و فروش واحد ها، با تمامی توانایی های خود در خدمت تحقق خواسته ها و اهداف سرمایه گذار محترم می باشد. مینرونیوم در این خدمات به دنبال ایجاد منافع حداکثری برای سرمایه گذار از محل ارائۀ خدمات خود می باشد.

همانا می ­دانیم، موفقیت یک طرح سرمایه ­گذاری در ساخت مجتمع مسکونی، نتیجۀ یک کار گروهی و تیمی متشکل از متخصصین معماری، مهندسین ساخت و تأسیسات، دکوراسیون، مبلمان، بازاریابی و فروش و کلیۀ عوامل ساخت و سرمایه­ گذار بعنوان عامل اصلی می ­باشد. کلیه فعالیت­ ها، توانایی ­ها، تجربیات و منابع بکار گرفته شده برای احداث یک مجتمع مسکونی، در یک موقعیت جغرافیایی و ملک مناسب به بار می نشیند. در صورت انتخاب درست کلیۀ عوامل و سازماندهی و رهبریت درست آنها، می توان انتظار موفقیت طرح را داشت. مینرونیوم از ابتدا، برای انتخاب ملک مناسب، با این دید منطقی و استراتژیک و فرآیندگرا، به آیندۀ رضایت بخش این سرمایه گذاری برای مشتری را، مد نظر خود قرار داده است.

نکته : برای کسب آگاهی بیشتر به صفحۀ مجتمع های مسکونی مراجعه فرمایید.

مکان یابی احداث مجتمع گردشگری 

احداث مجتمع گردشگری، یک پروژۀ کار آفرینی در عرصۀ بازار گردشگری می­ باشد، یقیناً مکان احداث، متناسب با نوع خدمات آن، در موفقیت طرح نقش تعیین کننده و اساسی دارد. الزام قطعی برای تحقق اهداف پروژه، داشتن طرح و برنامۀ کسب و کار تدوین شده، بر اساس موضوع خدمات گردشگری ، طبق خواستۀ کار آفرین می باشد. معمولاً فرصت احداث مجتمع  و یا مراکز خدمات گردشگری، از دو حالت شکل می گیرد.

حالت اول:داشتن ملک مشخص، در عرصۀ تعریف شده برای گردشگری (کاربری گردشگری). در این حالت موقعیت زمین موجود در بازار گردشگری، محور تعریف کسب و کار خاص گردشگری، براساس نیازهای موجود در بازار در دسترس قرار می ­گیرد. لزوماً در این حالت برنامۀ کسب و کار بر موقعیت و مشخصات ملک موجود سوار می­ شود. در اینجا مهم تربن عامل موفقیت، انتخاب نوع و کیفیت خدمات قابل فروش، در آن مکان خاص و مورد نظر می باشد. در نتیجه، نوع معماری، کیفیت ساخت و ساز، دکوراسیون، مبلمان تابعی از طرح کسب و کار قابل ایجاد، در آن مکان مشخص، خواهد بود. مینرونیوم با داشتن تیم کارشناسی گردشگری می ­تواند در انتخاب نوع خدمات قابل ارائه و فروش و بهره­ برداری اقتصادی برای مکان مشخص، در زمینۀ مدیریت کسب و کار مشاور مطمئنی برای شما باشد. مینرونیوم طبق خواست مشتری برای احداث مکان مورد نظر، آمادگی انجام تمام مراحل کار، از طراحی و معماری تا دکوراسیون، مبلمان و راه اندازی کسب و کار گردشگری را دارد.

حالت دوم: کارآفرین عرصۀ گردشگری با داشتن منابع لازم و طرح گردشگری تدوین شده در قالب طرح و برنامۀ کسب و کار و ارائۀ خدمات گردشگری معینی، به دنبال مکان مناسب می ­گردد. کارشناسان مکان یابی مینرونیوم، با تشکل تیمی واحد از کارشناسان گردشگری و املاک، ابتدا به تعریف مختصات و مشخصات ملک مناسب برای آن کسب­ و کار مشخص پرداخته، سپس با بررسی میدانی و تحقیقات لازم، مناسب­ ترین ملک را، برای پیاده سازی طرح مذکور انتخاب و به سرمایه­ گذار معرفی می ­کند.

در صورتی که سرمایه گذار (مشتری) تمایل داشته باشد، از توانایی­ ها و تخصص و مهارت­ های کارشناسان مینرونیوم بهره برداری نماید، ما برای انجام مسئولیت ­های حرفه­ ای خود، آمادگی سازمانی لازم را داریم. ما می­ توانیم در این راه پر چالش و در عین حال شورانگیز و جذاب پابپای خواسته­ های مشتری، در راه ایجاد یک مجتمع و محل ارائه خدمات گردشگری موفق، مشتاقانه تلاش نماییم. ما خوشحال خواهیم بود در آفرینش مکانی که برای مردم تولید نشاط و خوشحالی می­ کند به اندازۀ توانایی­ های خود مفید باشیم.

                                                                                         «مینرونیوم پنجره ای به زیبایی و آسایش»

نظرات