ویلای جلگه ای

بازدید: 477
طبق تعریف های موجود، جُلگه یا دشت، سرزمین پست و همواری است که از آبرفت رودها به وجود آمده، و به دریا یا دریاچۀ دائمی ختم می‌شود. جلگه به زمین مسطح و نسبتاً همواری می‌گویند که معمولاً بلندای کمی داشته باشد.جلگه ها در طبیعت، به روش‌های گوناگون پدید می‌آیند، که هر کدام بر حسب مورد نام‌گذاری می‌شوند، مانند جلگه آبرفتی، جلگه ساحلی و همچنین مسیله. جلگه گیلان و مازندران، یکی از مناطق مهم کشاورزی و سکونتگاه های شهری و روستای کشورمان هستند. بعلت گستردگی سکونتگاه های موجود در این جلگه ها و طبیعت زیبای آنها، فرصت ساخت ویلا و ابنیه در این مناطق از فشردگی بیشتری نسبت به سایر مناطق برخوردار است. طبق آمارها، بیشترین تعداد ویلاهای کشور نسبت به مساحت جلگه ای در این مناطق ساخته شده است. 
ویژگی های اقلیمی جلگه ها (بستر جریان رودخانه ها، مشرف بودن به کوه ها، دریاها، داشتن سطح نسبتاً هموار، بارندگی لازم، آب کافی، زمین های مناسب برای پرورش گل و گیاه، انواع درخت های مثمر و غیرمثمر، عبور جاده های اصلی از آنها و ...) موقعیت های مناسب زیادی را برای زندگی بشر در جلگه ها خلق نموده، در نتیجه جلگه ها از ابتدای شکل گیری یکجانشینی، برای ساخت سکونتگاه های دائمی و شهرها، توسط انسان ها از اقبال بیشتری برخوردار شده است. امروزه، دسترسی آسان به کلیه سامانه های خدمات شهری، درکنار تنوع منظر، در عین حال که موقعیت مناسبی را برای ساخت ویلا بوجود آورده، ولی به دلیل تسخیر موقعیت ها توسط ابنیه های دیگر، عامل شکل گیری محدودیت های زیادی نیز برای ساخت و سازهای جدید موجب شده است. 
انتخاب مکان مناسب در جلگه ها برای ساخت ویلا، با توجه به پیچیدگی موقعیت ها، داشتن شناخت لازم از محیط و توان ارزیابی کارشناسانه و درست را، به یک ضرورت راهبردی مهم تبدیل کرده است. مینرونیوم با داشتن درک کامل و درست از این نیاز مهم، با تشکیل واحد املاک و با مطالعۀ موقعیت های موجود و کسب قابلیت های لازم، از توان ارائه پیشنهاد مطلوب، برای انتخاب ملک مناسب، جهت ساخت ویلا برخوردار می باشد. با توجه به ویژگی ها و موقعیت های محیطی و نزدیکی به مکان ها و امکانات شهری، همواره، بنا به دلایل متعدد اقتصادی و اجتماعی، داشتن یک ویلا با کیفیت مطلوب، در موقعیت جلگه ای، برای بخش بزرگی از مردم یک آرزو تبدیل محسوب می شود. در نتیجه، مجموعۀ این عوامل، ساخت ویلا در این مناطق را، به یک سرمایه گذاری سودمند تبدیل کرده است. 
نکته: برای کسب اطلاعات کامل تر، از خدمات انتخاب ملک، به قسمت «مینرونیوم چگونه کار می کند؟» مراجعه فرمایید.
   
تنوع سلایق و خواسته های مشتریان، همراه با توانایی های متفاوت اقتصادی و منزلت های متنوع اجتماعی از یک طرف، در کنار دسترسی به انواع مصالح، امکانات،تاسیسات زیربنایی و ... مجموعۀ متنوعی از طرح های معماری، مهندسی و ساخت ویلا را به دنبال داشته است. می توان گفت: اصلی ترین ویژگی ابنیه های جلگه ای وجود تنوع وسیع در معماری و مهندسی آنها می باشد. لذا به فراخور این تنوع در عوامل اثرگذار بر ساخت ویلاهای جلگه ای، انتخاب طرح معماری زیبا و هنرمندانه، توأم با مهندسی ساخت اصولی در این مناطق، به یک امر چالش برانگیر مهم، تخصصی و هوشمندانه تبدیل شده است. مینرونیوم با داشتن دید وسیع و همه جانبه به این عوامل، با ایجاد قابلیت های سازمانی لازم، راه رسیدن مشتری به رضایت و خشنودی پایدار را ترسیم نموده است.     

ویژگی های ویلاهای جلگه ای

- سازه های مقاوم و پایدار در قبال زلزله (بعلت نزدیکی به گسل ها). 
- توجه دقیق به محیط پیرامونی، موثر در طرح معماری نماها.
- داشتن امکان برخورداری از تنوع در مصالح و تجهیزات.
- چالشی بودن انتخاب منظر و چشم انداز بعلت محدودیت های محیطی.
- توجه به جنبه های اقتصادی و سرمایه ای.
- متاثر از قوانین و مقررات محلی( شهری – منطقه ای).
- دسترسی به تأسیسات و امکانات زیر بنایی و خدمات شهری.
- امکان تغییرات محیط پیرامونی، در نتیجۀ رشد ساخت و ساز در آینده. 
- محدودیت در استفادۀ آزادانه از محوطه های باز.
- مبلمان داخلی متنوع و همگرا با طرح اصلی و تلفیق آن با خواسته های مشتری.
- امکان تنوع در ساخت محوطه و فضای های سبز.
- عایق کردن دیوارها نسبت به صدا بعلت نزدیکی به دیگران.
- امکان استفاده از طبقۀ همکف با کاربردهای پارکینگ و محل ورزش های داخلی.
- امکان برخورداری از تنوع در پوشش های داخلی و خارجی و پشت بام. 
- محدودیت در استفاده از نور آفتاب و آب.
- تأسیسات (آب ، فاضلاب، برق و اینترنت و  ...) ویژه. 
- معارض های محیط پیرامونی( دید، منظر، آلودگی نور و صدا و بلند مرتبه سازی ها و...) 
- الزامات ناشی از رعایت استاندارد ها و مقررات نظام مهندسی کشور.
- تاثیر پذیری از سابقۀ تاریخی و اثر های معماری در محیط و منطقه.
روش سفارش طراحی و ساخت ویلا
شما برای سفارش طراحی و ساخت ویلای دلخواه خود با ورود به قسمت «روش کار مینرونیوم» و مطالعه توضیحات ارائه شده، با تکمیل «فرم سفارش ویلا» و ارسال آن به مینرونیوم اولین گام جدّی خود را برای رسیدن به ویلای مورد نظرتان بردارید.                                                                
                                                                   
                                                                  «مینرونیوم پنجره ای به آسایش و زیبایی»

  

بازخوردها
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد