ویلای کوهپایه

بازدید: 568
طبق تعریف جغرافی دانان، کوهپایه به معنی مناطق دامنه‌ای در کنار رشته‌ کوه‌ها است. دامنه، دشت، دَمَن از دیگر واژه‌ها برای توصیف کوه‌پایه است. کوهپایه به زمین‌های پایین کوه نیز گفته می‌شود، که کمی با دامنه متفاوت است، در واقع دامنۀ کوه به سرازیری تند کوه گفته می‌شود. با وجود چند رشته کوه بزرگ در فلات ایران، کوهپایه های آنها، بستر شهرها و روستاهای زیادی در ایران شده است. علت این امر، فشرده بودن مناسب خاک کوهپایه، برای ساخت و ساز است. آب و هوای کوهپایه نیز بهتر است. از طرفی به دلیل مناسب بودن خاک برای کشاورزی، زندگی در این مناطق از نظر اقتصادی نیز به‌صرفه‌تر است. 
وسعت زیستگاه های کوهپایه ای در فلات ایران، بعلت داشتن امکانات طبیعی شامل: آب مناسب و در درسترس، هوای مطلوب، زمین های حاصلخیز آبی و دیمی، امکان بهره برداری بهینه از شیب ملایم زمین، نشان دهندۀ اهمیت این مناطق، در زندگی مردمان این سرزمین پهناور می باشد. وجود مناظر متنوع، وسیع، پستی بلندی های زیاد، رود خانه ها بزرگ و کوچک و...، موقعیت های طبیعی مناسبی را، برای ارائۀ هنر معماران و خلاقیت های مهندسان، در ساخت ویلاهای کوهپایه ای را فراهم کرده است. تاثیر زندگی در کوهپایه ها را، می توان به وفور در زایش اثرهای ماندگار هنری و ادبی مشاهده کرد. در عصر جدید، گرایش نواستالژیک، به بهره مندی از این مناظر بکر و متنوع، اکثریت مردم دوستدار طبیعت را، به کوه ها می کشاند. همانطور که می بینیم، برای بخش زیادی از مردم، «مخصوصاً در ماه های گرم سال»، رفتن به کوهپایه ها، به یک تفریح جذاب خانوادگی و عمومی تبدیل شده است.  
داشتن یک موقعیت دائمی، از طریق ساخت ویلا در کوهپایه ها، می تواند، نیاز پناه بردن به دامن طبیعت، کسب لذت های عارفانه و روحی فراوان از این موقعیت ها، در هر انسانی را تامین نماید. با توجه به محدودیت های زیست محیطی، انتخاب مکان مناسب برای ساخت ویلا در این مناطق، از اهمیت زیادی برخوردار است. وجود تعداد زیادی روستا در این مناطق، فرصت های بیشماری را برای احداث ویلای دلخواه را، برای علاقمندان آن فراهم می کند. مینرونیوم با شناخت از نیازهای مردم و موقعیت-های مناسب، برای احداث ویلا در کوهپایه ها، می تواند با ارائه و ساخت طرح های متنوع معماری و مهندسی، عامل تحقق اهداف و خواسته های مشتریان این نوع ویلاها باشد.تنوع منظر و عوارض زیبای طبیعی کوهپایه ها، به بستر بروز خلاقیت در هنر معماری می افزاید. این موقعیت برای خلق اثر هایی ماندگار، زمینه های لازم را برای طراحان مینرونیوم فراهم می کند، تا بتوانند با ارائۀ طرح های معماری بدیع و انتخاب مصالح مناسب، در همگرایی با محیط پیرامونی، با ساخت ویلای زیبا و با کیفیت، عوامل آسایش، خرسندی و رضایت پایدار شما را ایجاد کنند.

ویژگی های ویلاهای کوهپایه ای

- سازه های مقاوم و پایدار در قبال زلزله (بعلت نزدیکی به گسل ها و مسیل رودخانه های و سیلاب ها). 
- توجه دقیق به محیط پیرامونی، موثر در طرح معماری و مهندسی با توجه به تنوع عوارض طبیعی زمین.
- داشتن امکان برخورداری از مصالح همگرا با محیط.
- گستردگی انتخاب منظر و چشم انداز بعلت چشم اندازهای محیطی.
- توجه به جنبه های زیست محیطی در طراحی و ساخت.
- متاثر از قوانین و مقررات محلی (منطقه ای).
- دسترسی نسبی به خدمات شهری.
- امکان تغییرات محیط پیرامونی در آینده. 
- استفادۀ آزادانه از محوطه های باز، با محدودیت های کمتر و تنوع در ساخت محوطه و فضای های پیرامونی.
- مبلمان داخلی متنوع و همگرا با طرح اصلی و تلفیق آن با خواسته های مشتری.
- عایق کردن دیوارها نسبت به حرارت و رطوبت.
- استفاده از موقعیت و شیب زمین در ساخت طبقات و غیر متمرکز.
- امکان برخورداری از تنوع در پوشش های داخلی و خارجی و پشت بام. 
- امکان استفاده از شیب های تند برای ساخت ایوان های بزرگ در طرح پله ای.
- داشتن امکان ساخت زیر زمین.
- تأسیسات (آب ، فاضلاب، برق و...) ویژه. 
- الزامات ناشی از رعایت استاندارد ها و مقررات نظام مهندسی کشور.
 

روش سفارش طراحی و ساخت ویلا

شما برای سفارش طراحی و ساخت ویلای دلخواه خود با ورود به قسمت «روش کار مینرونیوم» و مطالعه توضیحات ارائه شده، با تکمیل «فرم سفارش ویلا» و ارسال آن به مینرونیوم اولین گام جدّی خود را برای رسیدن به ویلای مورد نظرتان بردارید.     

                                                           
 

                                                            «مینرونیوم پنجره ای به آسایس و زیبایی»

                         

نظرات
  ارسال نظر
  (بعد از تائید مدیر منتشر خواهد شد)
  • - نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.
  • - لطفا دیدگاهتان تا حد امکان مربوط به مطلب باشد.
  • - لطفا فارسی بنویسید.
  • - میخواهید عکس خودتان کنار نظرتان باشد؟ به gravatar.com بروید و عکستان را اضافه کنید.
  • - نظرات شما بعد از تایید مدیریت منتشر خواهد شد