مبلمان گردشگری

بازدید: 262

طراحی و ساخت مبلمان گردشگری

مبلمان گردشگری تابعی از نوع کسب­ و کار و فعالیت بنگاه اقتصادی در عرصۀ گردشگری می­ باشد. بغیر از بخش اداری در این صنف که مورد نظر و محور فعالیت ما نمی ­باشد، ما با توجه به تنوع فعالیت­ های گردشگری می­ توانیم آنها را از نظر نوع و کاربردهای مبلمان به چند دسته زیر تقسیم کنیم:

  • - رستوران­ ها و سالن­ های پذیرایی.
  • - مراکز بازی و تفریحات عمومی.
  • - مبلمان کمپینگ.
  • - مراکز بوم ­گردی.
  • - پارک ها.
  • - هتل ها.

سبک و نوع معماری و طراحی دکوراسیون و شاخص­ های مربوط به ویژگی­ ها و نوع کسب­ و کار های گردشگری از عوامل و پارامتر های مهم و اثر گذار در انتخاب سبک طراحی و تهیۀ مواد اولیه و ساخت و موارد مصرف آن می باشد.

مبلمان رستوران ­ها و سالن­ های پذیرایی

با توجه به سبک ارائۀ خدمات گردشگری و پذیرایی و فضای کسب­ و کار، مبلمان هر واحد تجاری گردشگری در عرصۀ رستوران داری تابعی از برنامۀ کسب وکار آن مرکز و شاخص­ های کیفی، مشتریان، فضای معماری رستوران و نحوۀ خدمات آن است. طراحی و ساخت مبلمانی که بتواند، تمامی نیازهای مراکز پذیرایی و رستوران ­ها را بدرستی تامین نماید، نیازمند کسب اطلاعات دقیق میدانی از تمامی عناصر موثر بر کیفیت خدمات رستوران و مشتریان بازار هدف آن می­ باشد.

مراکز بازی و تفریحات عمومی

شهر های بازی و انواع مراکز تفریحات عمومی با توجه به تنوع خدمات تفریحی و بازی های مختلف و محل استقرار و کیفیت خدمات، به مجموعه ای از مبلمان های کاربردی و وسیع نیاز دارند. طراحان و سازندگان مبلمان در مینرونیوم، با توجه به طرح کسب و کار هر مرکز تفریحی، می توانند، طبق سفارش، مبادرت به طراحی و ساخت مبلمان مورد نیاز آن مرکز را، بصورت اختصاصی انجام دهند. 

مبلمان کمپینگ

همانطور که می ­دانیم، یکی از شاخه ­های ویژۀ گردشگری، اکوتوریسم و ایجاد کمیپ­ های مختلف، در این عرصه از فعالیت­ های گردشگری می­ باشد. مبلمان کمپنک، با توجه به نوع تفریحات، محدودیت­ ها و امکانات و... خیلی خاص و کاربردی است. بدون آگاهی حرفه ­ای از شرایط و جو گردشگری، طبیعت گردی و نیازهای کمپنگ، امکان طراحی و ساخت مبلمان کارا و با کیفیت امکان پذیر نیست. راحتی و کاربردی بودن، داشتن حجم و وزن کم، قابلیت حمل راحت و استفادۀ آسان، بخش­هایی از شاخص­ های مهم و اثر گذار در طراحی و ساخت مبلمان کمپینگ می­ باشد. مینرونیوم با داشتن تیم طراحی ویژه کمپینگ، در طراحی و ساخت مبلمان کمپینک بصورت حرفه­ ای و به منظور آفرینش راحتی و شادی گردش­گران این عرصه، آمادگی تولید مبلمان مورد نیاز آنها را دارد.

مبلمان بوم گردی

مبلمان بوم گردی، تابعی از ماهیت خدمات گردشگری، موقعیت جغرافیایی، خرده فرهنگ محل استقرار و ... نوع و کیفیت و چگونگی ارائۀ خدمات گردشگری آن مرکز می ­باشد. ایجاد تطابق کامل و هنرمندانه بین سبک کسب وکار بوم گردی، با مبلمان آن مرکز، نیازمند داشتن شناخت کامل از تمامی زوایای هویت مرکز بوم گردی و نیازهای مشتریان آن می­ باشد. تا بتوان در چهارچوب ­های فنی و لازم، هنرمندانه نسبت به طراحی و تولید مبلمان مراکز گردشگری پرداخت. مینرونیوم با داشتن شناخت حرفه ­ای از کسب­ وکارهای گردشگری و از جمله بوم ­گردی، برای طراحی و تولید مبلمان خاص هر مرکز بوم­ گردی بصورت یونیک و مجزا آمادگی دارد.

مبلمان پارک ها

فضای آزاد پارک ها با توجه به موقعیت استقرار، ابعاد پارک و جمعیت استقبال کننده در فضای آزاد نیازمند مبلمان خاص می باشد. مبلمان پارک ها با نوع استفاده از پارک و موقعیت شهری آن و جمعیت هدف ارتباط مستقیمی دارند. از مهمترین عوامل اثر گذار در انتختاب نوع طرح و مواد اولیۀ ساخت مبلمان پارک می توان به، میزان بودجه های اختصاص داده شده، طراحی دکوراسیون و معماری پارک و موقعیت شهر ی و جغرافیایی آن اشاره نمود. مبلمان پارک ها و مبلمان شهری،  بصورت اختصاصی و براساس سفارش کارفرما، قابل طراحی و ساخت در مینرونیوم می باشد.

مبلمان هتل ها

مبلمان هتل­ ها تحت تاثیر شاخص ­های کیفیت هتل و خدمات هتلینگ که بصورت کلی تابعی از درجۀ کیفیی هتل (ستارۀ هتل) می­ باشد بصورت اختصاصی طراحی و ساخته می شوند. اتاق­ های خواب، با درجه بندی­ های مختلف، سالن ­های پذیرایی، لابی­ های نشیمن، بارهای پذیرایی، قسمت­ های پذیرش و عمومی هتل نیاز به مبلمان­ هایی خاصی دارند. بخش های غیر اختصاصی و حرفه ای آنها، با مبلمان داخلی منازل از نظر فنی و طراحی و ساخت تشابه زیادی دارد. مینرونیوم برای مبلمان هتل­ ها، براساس معماری هتل، نوع و کیفیت خدمات، درجه هتل، طبق سفارش مشتری، مبادرت به تهیه طرح و برنامۀ اختصاصی مبلمان با همکاری و تعامل نزدیک با معماران و طراحان دکوراسیون هتل می ­نماید. تا با توجه به اهمیت شاخص­ های مربوط به کسب ­وکار هتل­ ها، کاربردی­ ترین و زیباترین مبلمان مخصوص هتل مشخص شده ای را طراحی و تولید نماید.

سبک طراحی و ساخت مبلمان گردشگری

مینرونیوم در این حوزه از فعالیت خود، سبک­ های «پست مدرنیسیم»، «مینیمال» و «روستیک» را بعنوان سبک ­های اصلی طراحی و تولید مبلمان برگزیده است. سبک­ های انتخابی مینرونیوم، با سبک معماری ویلاها و مجتمع­ های مسکونی و گردشگری مینرونیوم یکی می­ باشد. این هم گرایی در سبک معماری و مبلمان، ضمن ایجاد یک فضای هارمونیک و زیبا، سرمایه ­گذاری انجام شده در معماری و دکوراسیون و مبلمان را با حداکثری زیبای به بهره ­وری کامل می ­رساند. در این فضا عناصر و المان­های معماری، دکوراسیون و مبلمان با تکمیل همدیگر در خلق محیطی زیبا و همخوان نقش مهمی را ایفا می ­نمایند. هیچ عنصری در این الگوی همگرایی، خنثی، زاید، مزاحم یا معارض جلوه ­گری و زیبایی سایر عناصر نیست. در این محیط مجموعۀ عناصر و المان­ها، مانند آهنگی دلنشین، با تمام ابعاد و زوایایی خود، فضای مطلوبی را برای زندگی خلق می ­کنند. در این حالت، کل محیط به عناصر معنا می­ دهد و متعاقباً، هر جزئی به کل هویت می­ بخشد. مینرونیوم با پیروی از این الگو و با آفرینش آسایش و زیبایی به رسالت خود عمل می ­نماید.

شما برای خرید مبلمان مورد نیاز خود می توانید وارد فروشگاه مینروینوم شده و مبلمان مورد نظر خود را انتخاب و خرید نماید. در صورتی که به محصول خاصی نیاز دارید می توانید طبق روش کار مینرونیوم مبلمان دلخواه خود را سفارش بدهید. 

                                                                 «مینرونیوم پنجره ای به زیبایی و آسایش»

بازخوردها