بیشتر بدانیم

بازدید: 252

طراحی و ساخت مجتمع ­های گردشگری

انتخاب ملک مناسب برای احداث مرکز یا مجتمع گردشگری، از نظر شاخص ­های اقتصادی و بازاریابی از اهمیت و تاثیر زیادی در موفقیت کسب وکار برخوردار است. هدف مشتری درخواست­ کنندۀ طراحی و ساخت مجتمع گردشگری، کارآفرینی در عرصۀ گردشگری، کسب سود مقبول، با سرمایه گذاری در این عرصه می باشد. مینرونیوم با داشتن سه سال سابقه تحقق و بررسی فرصت­ های سرمایه­ گذاری عرصۀ گردشگری، شناخت لازم از موضوع کسب ­و کارهای گردشگری و سرمایه ­گذاری در احداث مجتمع ­هایی گردشگری را دارد. مهمترین مأموریت کارشناسان گردشگری مینرونیوم بعد از دریافت درخواست اولیه از مشتری و کسب شناخت از علاقمندی ها و تمایلات کارآفرینانۀ ایشان، پیدا کردن مناسب ترین مکان برای سرمایه­ گذاری می­ باشد. جهت تسریع در انجام درخواست شما، مراحل آن بشرح زیر تعیین شده است:

 مراحل انجام سفارش طراحی و ساخت مجتمع­ های گردشگری

  • شناخت علاقمندی ­ها و دیدگاه­ های کارآفرینانۀ سرمایه­ گذار

مشتری برای انجام سفارش خود، در گام اول فرم درخواست مجتمع گردشگری را از سایت مینرونیوم از همین جا دانلود فرموده و بعد از تکمیل به ایمیل شرکت ارسال می ­نماید. یکی از موارد خیلی مهم و اثر گذار در طراحی معماری و مهندسی و مجتمع گردشگری، داشتن توجیه اقتصادی طرح کسب­ وکار و احداث آن در مکان مناسب می باشد. ساخت مجتمع گردشگری با کیفیت مطلوب، که بتواند به مجموعۀ نیازها و  مورد نظر مشتریان کسب و کار، جواب­ گو باشد، تحت تاثیر دو عامل، طرح کسب­ وکار، و موقعیت ملک در نظر گرفته شده، برای ساخت مجتمع است. مینرونیوم با کسب آگاهی از خواسته­ ها و دیدگاه ­های کارآفرین و با دانستن جواب سوال «مشتری در چه نوع مجتمعی می­ خواهد سرمایه­ گذاری کند؟» در راستای تحقق اهداف سرمایه­ گذاری و موفقیت طرح، با رعایت شاخص ­های موفقیت کسب­ و کارها در حوزۀ گردشگری، نسبت به انتخاب و پیشنهاد ملک مناسب برای احداث پروژه اقدام می­ نماید.

  • تعیین منابع مورد نیاز

 بعداز انجام بازدیدهای لازم از املاک معرفی شده، ملک مناسب برای احداث محل کسب و کار گردشگری در تعامل با مشتری و کارشناسان و مشاوران پروژه، با رعایت تمام موارد و مسائل قانونی خریداری می شود. (تکمیل فرم تهیه زمین و امضای مشتری و شرکت)

  • تهیه طرح پیشنهادی

بعد از تهیه زمین و انجام امور حقوقی، به منظور اجرایی نمودن برنامۀ کسب­ و کار، طرح معماری مجتمع گردشگری، توسط کارشناسان مینرونیوم تهیه و جهت تصمیم گیری در اختیار سرمایه گذار قرار می گیرد. بعد از اخذ نظرات مشتری، کارشناسان و مشاوران با صلاحیت و بازنگری­ های توافق شده، نقشه ­های معماری و طرح و برنامۀ اجرای پروژه، طبق طرح کسب و کار و خواسته­ های مشتری، اصول معماری و مهندسی نهایی می ­گردد. در این مقطع باید مجوزهای قانونی لازم، از مراکز دولتی و نهادهای قانونی و محلی دریافت شوند.

  • عقد قرارداد و اجرای پروژه

بعد از انجام مراحل فوق، طبق توافقات فی مابین و ضوابط قانونی و مفاد شرایط عمومی پیمان، «قرار داد مدیریت پیمان»، بین طرفین عقد و جاری می گردد.

  • خدمات راه اندازی کسب و کار مجتمع

مسلماً بزرگترین دغدغۀ سرمایه­ گذار و کارآفرین محترم، بعد از اتمام ساخت مجتمع، راه ­اندازی درست کسب­ وکار می ­باشد. با توجه به اهمیت فوق­ العادۀ زیاد آن در سرنوشت و موفقیت طرح، بدین منظور، باید تحت راهبری مدیریت مجتمع، در قالب یک برنامۀ زمانبندی شده با اهداف مشخص، پروژه به مرحلۀ ایجاد و راه اندازی قدم بگذارد. ایجاد سازمان و سیستم­ های تولید و ارائۀ خدمات گردشگری، طبق طرح و برنامۀ کسب و کار (B.P)، رعایت اصول آمیختۀ استراتژی­ های بازاریابی و فروش، انتخاب نیروهای انسانی شایسته، آموزش و توانمندسازی آنها، بخش های مهمی است، که مینرونیوم می ­تواند، برای تحقق اهداف سرمایه­ گذاری و موفقیت کسب­ و کار مجتمع انجام دهد.

مینرونیوم از مرحلۀ انتخاب زمین مناسب و طراحی و ساخت مجتمع، با هدف موفقیت طرح کسب­ و کار، به تمامی جزئیات موثر بر آن، با دقت کارشناسانه و حرفه ­ای نظر کرده و شاخص ارزیابی عملکرد خود را، در موفقیت نهایی کسب و کار شما می ­داند. کیفیت خدمات و شایستگی­ ها و مهارت ­های نیروهای انسانی ارائه کنندگان خدمات، که تامین کننده ­گان رضایت مشتریان هستند، بطور مستقیم به کیفیت سازماندهی و ایجاد و اداره مجتمع وابسته است. همانطور که می ­دانید، ایجاد و راه اندازی کسب­ و کار، با ادارۀ کردن آن، تفاوت­ های اساسی دارد. ما با سازماندهی و ایجاد درست زیرساخت­ ها و راه ­اندازی کسب ­و کار شما، می­ خواهیم اداره کردن آن برای شما راحت­ تر و اقتصادی تر ممکن شود و  مجتمع در مدت زمان معقول به مرحلۀ بهره ­وری و سودآوری کامل نایل آید.

  • خدمات نگهداری مجتمع

در مجتمع­ های گردشگری، با توجه به تنوع خدمات گردشگری و مشتریان آن، نگهداری درست ساختمان­ ها و تأسیسات، فضاها و محیط های عمومی، محوطه و فضای سبز و کلیۀ امکانات و سرویس­ های بهداشتی و خدمات شهری، در موفقیت کسب­ و کار مجتمع و رضایت مشتریان آن از اهمیت حیاتی برخوردار است. لذا انجام این امر مهم، نیازمند مدیریت و تیم حرفه ­ای برای انجام وظایف مذکور می باشد. مینرونیوم برای تامین این نیاز اساسی، انجام خدمات زیر را در برنامه ­های خود قرار داده است:

  • - ارائه خدمات پس از فروش و گارانتی برای ساخت به مدت معین طبق نوع پروژه.
  • - عقد قرارداد خدمات نگهداری و ارائۀ کلیۀ نیازهای مدیریتی و خدمات.

                                            «مینرونیوم پنجره ای به زیبایی و آسایش»

نظرات