طراحی و ساخت مجتمع ­های گردشگری

در دنیای امروز، گردشگری به یکی از پربازده ­ترین فعالیت خدماتی و اقتصادی تبدیل شده است. طبق نظر کارشناسان اقتصادی و کارآفرینان این حوزه، گردشگری، دارای پتانسیل رشد زیادی نسبت به سایر بخش ­های اقتصادی در جهان است. صنعت گردشگری را می­ توان غنی­ ترین و پردرآمدترین بخش اقتصاد دانست. ویژگی بارز این بخش از اقتصاد، پایداری و توسعه روز افزون آن است. با توسعه این صنعت، کشورهای مختلف، در جهت افزایش بهره ­وری از توریسم و جلب تعداد بیشتری از گردشگران تلاش می­ کنند. لذا برنامه­ ریزی برای توسعه و گسترش این صنعت پایدار، نقشی اساسی و حیاتی در آینده ی جامعه دارد. این روند رو به رشد، دلایل و قرائن اثبات کنندۀ توجیه اقتصادی سرمایه­ گذاری در این بخش می­ باشد.

با توجه به فرصت­ های موجود در این صنعت، سرمایه­ گذاران برای دستیابی به منافع اقتصادی مطلوب، احداث مجتمع‌های گردشگری با تنوع خدمات و تفریحات را در صدر برنامه­ های خود قرار داده اند. گردشگری یک صنعت پویا و رقابتی است و مهم‌ترین هدف آن ایجاد شادی، لذت و جلب رضایت گردشگر است. میزان رضایت گردشگران، با افزایش مشتری و بهره‌وری طرح رابطۀ مستقیمی دارد. طرح‌های گردشگری را می‌توان به‌ صورت گردشگری روستایی و یا اقامتگاه بوم­ گردی روستایی و شهری نیز احداث کرد. مینرونیوم با شناسایی کامل این نیاز، با تکیه بر قابلیت ­های خود ،آمادگی لازم را، برای طراحی و احداث مراکز گردشگری براساس موقعیت و شرایط محیطی و منطبق با طرح کسب­ وکار مشتری (کارآفرین – سرمایه­ گذار) را دارد.

طراح معماری و ساخت مجتمع ­های گردشگری، تابعی از محیط بازاریابی و طرح کسب­ و کار و شرایط اقلیمی مکان اجرای آن می باشد.از یک نظر، مجتمع های گردشگری را، براساس موضوع فعالیت و خدمات قابل عرضه، طبق طرح کسب وکار تقسیم بندی می نمایند. از طرف دیگر آنها را می توان براساس شرایط اقلیمی و نوع کاربری و خدمات، از هم تفکیک نمود. مینرونیوم با در نظر گرفتن این موارد، مجتمع­ های گردشگری را براساس کاربرد – جغرافیا بشرح زیر تقسیم بندی می ­کند. مینرونیوم اعتقاد دارد، با تلفیق عوامل و شرایط اثرگذار اقلیمی با موضوع فعالیت­ های مجتمع، با تعریف کاربردهای معین برای ابنیه ­های آن، می­ توان با هوشمندی هنرمندانه و مهندسی اصولی، به یک طرح معماری و مهندسی که در نهایت مطلوب کارآفرینان و مدیران مجتمع و مشتریان آن (گردشگران بعنوان بهره برداران) باشد، نایل آمد.

 انواع مجتمع­ های گردشگری

  •  

                                                     «مینرونیوم پنجره ای به زیبایی و آسایش»