بازسازی و بهسازی

بازدید: 314

روش سفارش بهسازی و بازسازی

بهسازی و یا بازسازی دارای دو وجه اساسی هست. وجه نامطلوب، ساختمان موجود برای ادامۀ حیات مفید و بهره دهی، نیاز به تغییرات اساسی دارد. وجه مطلوب، بجای وضعیت موجود بنایی بهتر و زیباتر و کارآمدتر باید بوجود بیاید. براساس این دو وجه دو اقدام اولیۀ زیر باید انجام شود:

- شناسایی کامل وضعیت حاضر ساختمان موجود، که قرار است بهسازی و یا بازسازی شود.

- ترسیم چشم انداز، هدف و  نتایج تغییرات، تهیۀ طرح معماری و مهندسی و برنامۀ اجرایی تغییرات.

اقداماتی که می­ تواند، براساس خواسته­ های مشتری و منابع موجود، از طریق اعمال تغییرات تعریف شده و براساس شاخص­ های معماری و مهندسی، وضعیت نامطلوب موجود ساختمان حاضر را، به وضعیتی مطلوب و زیبا، تبدیل نماید. تخریب خلاقانه و رسیدن به نتیجۀ دلخواه و درست، نیازمند داشتن طرح و برنامۀ تغییرات و احیای معماری، تغییرات در دکوراسیون و مبلمان می ­باشد. تا زیبایی و آسایش و کارایی مورد هدف، با پرداخت هزینه ها و صرف زمان و کار، احیا شود. هماهنگی طرح تغییرات، با سبک معماری و ساختار مهندسی مکان فعلی، تلفیق درست و خلاقانۀ آن با خواسته ­ها و علاقه ­های مشتری و بهره­ برداران، اثر زیادی در تحقق اهداف و نتایج مورد نظر در بازسازی و یا بهسازی دارد. در صورت داشتن یک طرح و برنامۀ مهندسی شده، می توان تغییرات را به یک فرصت ایده ­آل، برای رسیدن حداکثری به خواسته های معقول تبدیل نمود. شناخت دقیق وضعیت و سبک معماری موجود و دانش مهندسی بکار رفته در ساخت و اجزای تشکیل دهندۀ آن، برای تهیه طرح تغییرات مناسب و زیبا و اجرای کم هزینه و صحیح آن، نیازمند طی مراحل زیر می ­باشد:   

مراحل انجام بهسازی یا بازسازی

  • شناخت وضعیت موجود ساختمان و علاقه­ ها و خواسته ­های مشتری

مشتری برای انجام سفارش خود، ابتدا فرم درخواست تغییرات را از سایت مینرونیوم از همین جا دانلود فرموده و بعد از تکمیل به ایمیل شرکت ارسال می­ نماید. موارد خیلی مهم و اثرگذار در جایگزینی وضعیت موجود، با طرحی زیبا و کارآمد، که بتواند به مجموعۀ نیازها و ارزش ­های مورد نظر مشتری جواب­گو باشد، نیازمند شناخت آگاهانه از، سبک معماری و مهندسی ساخت، نوع کاربری، شرایط اقلیمی، فرهنگ و نظام ارزش ­های مشتری و توجه به نحوۀ اثرگذاری این عوامل، در طراحی، معماری، دکوراسیون و مبلمان مکان مورد نظر می باشد. 

  • شناخت نیازها

شرکت بعد از دریافت فرم درخواست تغییرات و کسب آگاهی از نقشه­ های معماری، مهندسی، علایق و خواسته ­ها و نیازهای مشتری و برداشت دقیق از موقعیت، برای تکمیل اطلاعات، به بازدید از مکان مورد نظر می­ پردازند. کارشناسان مینرونیوم، برای کسب آگاهی لازم و دقیق از نیازهای کاربران و بهره­ برداران فعلی و آیندۀ مکان، با آنها به گفتگو می­ نشینند. آنها در این مقطع وظیفه مهم درک وضعیت حاضر ساختمان، ایده­ آل­ ها، خواسته ­ها، نیاز­های آشکار و پنهان مشتری و هدف از انجام تغییرات را بعهده دارند. 

  •  تهیه طرح پیشنهادی

کارشناسان مینرونیوم، بعد از بررسی منابع مورد نیاز، انتخاب مصالح و مواد اولیه، المان­ها و ملزومات،  فایل طرح بهسازی و یا بازسازی تهیه شده از طرف متخصصان دفتر طراحی و معماری شرکت را، در اختیار مشتری جهت بررسی و دریافت نظرات ایشان قرار می دهند. بعد از اخذ نظرات مشتری و بازنگری­ های توافق شده، طرح و برنامۀ اجرای پروژه، طبق خواست مشتری و اصول معماری و فنی نهایی می­ گردد. در این مقطع درصورت نیاز، جلسات لازم برای معرفی طرح و تبادل نظر و نهایی­ سازی طرح و انتخاب آیتم ­ها برگزار می ­گردد.

  • عقد قرارداد و اجرای پروژه

بعد از انجام مراحل فوق و توافقات فی مابین شرکت و مشتری، طبق مفاد عمومی پیمان، «قرار داد مدیریت پیمان» بین طرفین قرار داد، عقد و جاری می­ گردد. بعد از عقد قرارداد، شرکت طبق شرایط توافق شده و مسئولیت­ های خود، پروژه را در مدت زمان تعیین شده اجرا و تحویل مشتری می نماید. افزایش دامنۀ تغییرات، حین اجرا براساس توافق­ های جدید با مشتری قابل انجام خواهد بود. هزینه­ های آن جداگانه برآورد و محاسبه و دریافت می­ شود.

                                                             «مینرونیم پنجره ای به زیبایی و آسایش»

بازخوردها