دکوراسیون خارجی

بازدید: 224

طراحی و اجرای دکوراسیون خارجی و محوطه سازی

     طراحی و اجرای دکوراسیون خارجی نیز همانند دکوراسیون داخلی گامی مهمی است، در مسیر آماده سازی نهایی برای بهره برداری مطلوب از مکان مورد نظر. انجام درست این مرحله از کار، در تحقق اهداف پروژه و تفکرات معمار پروژه و برآورده شدن نیازها و خواسته ­های مشتریان نقش تعیین کننده­ ای دارد. دکوراسیون خارجی آشکار کنندۀ هنر و سبک معماری و زیبایی­ های یک مکان ساخته شده می ­باشد. با انجام دکوراسیون خارجی و نماسازی و محوطه­ سازی، جلوه ­های بصری مورد نظر معمار اصلی ساختمان، امکان آشکار شدن را پیدا می­ کنند. با بروز و ظهور عناصر معماری، ساختمان نمای اصلی و مورد نظر را بدست آورده و با انجام  دکوراسیون خارجی و محوطه­ سازی تکمیل می­ شود. هماهنگی طرح دکوراسیون با سبک معماری و ساختار مهندسی و تلفیق درست و خلاقانۀ آن، با خواسته­ ها و علاقه­ های مشتری و بهره­ برداران، اثر زیادی را در تحقق طرح و برنامۀ معماری پروژه دارد. لذا شناخت دقیق وضعیت موجود، سبک معماری بکار رفته در اجزای تشکیل دهندۀ نما و محوطۀ ساختمان و فضای پیرامونی آن، برای تهیۀ طرح مناسب و زیبا و اجرای کم هزینه و صحیح آن، نیازمند طی کردن مراحل زیر می­ باشد:   

مراحل انجام سفارش طراحی و اجرای دکوراسیون خارجی و محوطه سازی

  • شناخت وضعیت موجود ساختمان و علاقه­ ها و خواسته­ های مشتری

      مشتری در ابتدا برای انجام سفارش خود، فرم درخواست دکوراسیون خارجی را از سایت مینرونیوم از همین جا دانلود کرده و بعد از تکمیل به ایمیل شرکت ارسال می ­نماید. موارد خیلی مهم و اثرگذار در طراحی و اجرای دکوراسیون زیبا، که بتواند به مجموعۀ نیازها و ارزش­ های مورد نظر مشتری جواب­ گو باشد، سبک معماری و مهندسی ساخت، نوع کاربری، شرایط اقلیمی و موقعیت ساختمان، فرهنگ و نظام ارزش­ های مشتری، قوانین محلی و شهرداری مرتبط با نما و محیط و فضای پیرامونی (معماری ساختمان ­های همجوار) و توجه به نحوۀ اثرگذاری این عوامل در طراحی دکوراسیون خارجی و محوطه سازی مکان مورد نظر می­ باشد.

  • شناخت نیازها

 شرکت بعد از دریافت فرم تکمیل شدۀ «درخواست طراحی و اجرای دکوراسیون خارجی و محوطه سازی» و کسب آگاهی از نقشه­ های معماری، مهندسی، علایق و خواسته ­ها و نیازهای مشتری، به منظور برداشت دقیق از موقعیت به بازدید از مکان مورد نظر می­ پردازند. کارشناسان مینرونیوم، برای کسب آگاهی لازم و دقیق از نیازهای کاربران و بهره ­برداران مکان، با آنها به گفتگو می­ نشینند. آنها در این مقطع وظیفه مهم درک وضعیت حاضر ساختمان، ایده ­ها، خواسته­ ها و نیاز­های آشکار و پنهان مشتری و ساختمان را بعهده دارند. 

  • تهیه طرح پیشنهادی

     بعد از بررسی منابع مورد نیاز و انتخاب مصالح و مواد اولیه و المان­ها و ملزومات دکوراسیون، طرح دکوراسیون خارجی از طرف متخصصان دفتر طراحی و معماری شرکت تهیه شده، فایل آن جهت بررسی و دریافت نظرات مشتری در اختیار ایشان قرار داده می­ شود. بعد از اخذ نظرات ایشان و بازنگری­ های توافق شده، طرح و برنامۀ اجرای پروژه، طبق خواست مشتری و اصول معماری و فنی نهایی می ­شود. در این مرحله، درصورت نیاز جلسات لازم برای معرفی طرح و تبادل نظرها ونهایی­ سازی طرح و انتخاب آیتم ­ها با مشتری و عوامل ایشان برگزار می ­گردد. برای انجام تغییرات و اصلاحات در نمای ساختمان، طبق طرح معماری، در صورت نیاز به اخذ مجوزهای لازم از مراکز قانونی، اقدام می ­شود.

  • عقد قرارداد و اجرای پروژه

بعد از انجام مراحل فوق، طبق مفاد عمومی پیمان و توافقات فی مابین، «قرارداد مدیریت پیمان» طبق ظوابط و شرایط قانونی بین طرفین عقد می­ گردد. بعد از عقد قرارداد، شرکت طبق شرایط توافق شده و مسئولیت ­های خود، پروژه را در مدت زمان تعیین شده، اجرا و تحویل می­ نماید. تغییرات حین اجرا براساس توافق­ های جدید بامشتری قابل انجام خواهد بود و هزینه ­های آن جداگانه برآورد و دریافت می ­شود.

                                                   «مینرونیوم پنجره ای به زیبایی و آسایش»

نظرات