چوب و تخته

بازدید: 486

کاربرد وسیع چوب های صنعتی و محصولات چوبی در ساخت و ساز (از سازه گرفته تا مبلمان، نما و دکوراسیون و..)، در تحقق خواسته های معماران و مهندسان از درجه اهمیت زیادی برخوردار است. محصولات گوناگون و عمل آوری شده از انواع چوب ها با توجه به ویژگی های کیفی آنها، امکان لازم را در اختیار معماران و طراحان و سازندگان مبلمان و تجهیزات ساختمان قرار داده تا نیازهای متنوعی را تامین کنند.

چوب نراد روسی

با توجه به تولید انبوه و صنعتی و ویژگی ها و مشخصات فیزیکی منحصر به فرد، چوب نراد روسی را به یکی از چوب های پرمصرف در صنایع ساختمان و تولید مبلمان و دکوراسیون و سایر صنایع تبدیل نموده است. تنوع نژاد و کیفیت طبیعی و وتأثیر استفاده از تکنولوژی های جدید درنحوۀ عمل آوری و تبدیل آنها به الوار به تنوع مصرف آن افزوده است.

چوب راش

کیفیت و ویژگی هایی مانند، استحکام، سختی و زیبایی چوب راش، این چوب را در صنعت ساختمان سازی و تولیدمبلمان و دکوراسیون، به یک مواد اولیۀ پر طرفدار، بین سازندگان حرفه ای و نجاران هنرمند، تبدیل نموده است. موفقیت صنایع مبلمان در تولید محصولاتی با کیفیت، بدون چوب راش قابل تصور نمی باشد.

فینگر جوینت

با تولید ورق های فینگر جوینت از قطعات چوب های سالم کلیه ضعف های چوب طبیعی مانند ترک خوردن و تاب پیدا کردن از بین رفته و در ضمن به عمر مفید و زیبایی آن نیز افزوده می شود. فینگرجوینت این امکان را برای طراحان و سازندگان مبلمان و صنایع چوبی فراهم نموده، تا محصولات کاربردی تر و زیبا تر را با استحکام بیشتر تولید کنند.

تختۀ چند لا

تخته های چند لا با توجه به ساختار فیزیکی خاص از استحکام و انعطاف زیادی برخورد می باشد. ویژگی های کیفی این محصول دست ساز و کاربرد وسیع ورق های چندلا در ساختمان سازی و پوشش دیوار ها و کف و سقف ساختمان و سایر صنایع، تولید کنندگان این محصول را به تلاش برای تولید محصولات متنوع با کاربردهای وسیعتری سوق داده است.

تختۀ زیرپایی

تخته های زیر پایی عموماً از چوب های نراد روسی با کیفیت خاص این کار، یکی از ملزومات کار ساختمان سازی می باشد. انعطاف مناسب چوب نراد و مقاومت آن در قبال شکستن، برای عوامل انسانی ساخت وساز این اطمینان و امینیت را ابجاد می کند، تا با خیال راحت در بالای داربست مشغول کار باشند.

تختۀ لمبه

انجام لمبه کاری سقف ساختمان های ویلایی با چوب از نوع نراد، و یا پوشاندن دیوار هایی از ساختمان طبق طرح معماری نیازمند برش و ابزار کاری روی چوب می باشد، تا از برش الوار و کار روی آن چوب لازم برای لمبه کوبی را با فاق و زبانه خاص در ضخامت مورد قبول تهیه و تولید نمود.

قرنیز چوبی

قرنیز چوبی در طرح های متنوع یکی از محصولات چوبی است که تأثیر بسزایی در زیبایی محیط منزل دارد. انتخاب نوع طرح و رنگ قرنیز از طرح دکوراسیون داخلی تبعیت می کند.